Різниця між штрих-кодами EAN-13 та UPC-A

Штрих-коди UPC-A фактично є підмножиною штрих-кодів EAN-13. Якщо перша цифра на номері EAN-13 має значення «0», то стовпчики матимуть як EAN-13, так і UPC-A (без провідного «0») будуть однаковими. Зсув людських зчитуваних цифр нижче відрізняється від штрих-кодів UPC-A та EAN-13, однак це найбільша різниця. Обидва штрих-коди легко сканувати більшість сканерів.

Difference EAN-13 and UPC-A

Коли слід використовувати EAN-13 або UPC-A?

Формат штрих-кодів UPC-A традиційно використовувався в США, тоді як штрих-коди формату EAN-13 були використані в усьому світі. В даний час більшість магазинів по всьому світу приймають штрих-коди в будь-якому форматі. Тим не менш, існує кілька старих систем, які приймають лише ті або інші. Це означає, що, якщо ваш продукт продається в США, штрих-коди UPC-A є найкращими, однак, якщо ваш продукт є міжнародним або проданий в іншій країні, ніж США, найкраще використовувати штрих-код EAN-13.

Якщо ви зіткнулися з магазином, якому важко прочитати ваш штриховий код EAN-13 або UPC-A, вони можуть або ігнорувати провідну ‘0’ або додати провідну ‘0’, залежно від того, скільки цифр вважає за потрібне їх система. Якщо це буде зроблено, штрих-код буде читати точно так само, як у протилежному форматі (оскільки бари ідентичні незалежно), і все одно буде глобально унікальним.

Обидва номери UPC та EAN-13 можна придбати тут. – Якщо вам потрібен штрих-код формату UPC-A, уточнюйте це в розділі додаткової інформації, коли ви перевіряєте.

Як кодуються штрих-коди EAN-13 та UPC-A?

Шлях, який цифра кодується у кожен штрих-код, становить 7 блоків або білого, або чорного, що складають кожну цифру. – Повний набір цифр 0-9 називається співвідношенням. – Роздрібні штрих-коди мають мінімум 2 паритету для лівої сторони та одну для правої. – Таким чином, вони можуть бути скановані вверх дном і все-таки повернути правильну цифру правильним шляхом.

Спочатку 12-значна UPC система була створена в 1970-х роках Джордж Лорер. – ці роботи з двома різними співвідношеннями – з лівим боком непарним співвідношенням і правою стороною навіть парності (кожна з 6 цифр) – співвідношення для них можна побачити в прикріпленому.

Пізніше 13-значна система EAN-13 була введена в якості суперсеті штрих-кодів UPC. Вони були навмисно призначені для використання разом із штрих-кодами UPC-A. І, отже, він використовував як лівий непарний паритет, так і правий навіть паритет штрих-кодів UPC, але додав додатковий паритет (лівий паритет), який мав бути використаний для вибору цифр лівої сторони –

Ліва та права частина штрих-кодів EAN-13 як і раніше розділені на 6 цифр кожна. Таким чином, початкова цифра визначає, яка комбінація перших 6 цифр використовуватиме новостворену ліву парність. Отже, у жоденому шрифті EAN-13 не вказується перша цифра, кодована в штрих-коді, однак вона визначає спосіб кодування інших цифр.

– У разі провідного “0”, як і у випадку з нашими штрих-кодами, 0 визначає, що всі вихідні 6 цифр використовують ліва непарне співвідношення, що означає, що смужки виглядають так само, як і штрих-код UPC без провідного “0” – Оскільки версія UPC також використовує лише непарну співвідношення.

Як вони сканують?

Оскільки фактичні смуги є єдиною частиною відсканованого штрих-коду (тобто сканер не читає цифри нижче штрих-коду), штрих-код EAN-13 із “0” на фронті може іноді смутити сканери як Штрихкод UPC без “0” і навпаки. Це багато в чому залежить від того, що очікує сканер або система програмного забезпечення. Часто це трапляється при скануванні штрих-коду, який не пов’язаний у системі. Програмне забезпечення не має посилань на те, яким форматом повинен бути штрих-код, і, отже, припускає, що це формат UPC. Коли номер спочатку доданий до системи в 13-значному форматі та пов’язаний із продуктом в системі (це, як правило, як магазини додають штрих-коди на основі інформації, наданої у формі покупця), він має тенденцію виконувати належну перевірку як EAN -13 формат штрих-коду.

У минулому дуже мало магазинів. І коли виникають проблеми, вони, як правило, вирішуються легко. Якщо ви йдете в Musgraves в Ірландії, вони вважають за краще заповнити свій штрих-код у форматі UPC у формі покупця (без провідного “0”) і вказати, що формат UPC – якщо це зроблено, у них немає проблеми з використанням наших штрих-кодів.

 

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо у вас є будь-які питання щодо цього.

Подивіться тут на штрих-коди CD, штрих-коди DVD, штрих-коди ISBN-книги та штрих-коди журналу ISSN.