Різниця між штрих-кодами EAN-13 та UPC-A

Всі штрих-коди UPC-A по суті є різновидом штрих-кодів EAN-13. Якщо перша цифра в номері EAN-13 – «0», то зображення (стовпчики-штрихи) як штрих-кодів ЕAN-13, так і UPC-A буде ідентичним. Формат зчитуваних чисел під стовпчиками-штрихами відрізняються у штрих-кодів EAN-13 і штрих-кодів UPC-A, але це найбільша відмінність між штрих-кодами EAN-13 і UPC-А. Обидва формати легко скануються більшістю сканерів.

Difference EAN-13 and UPC-A

Коли використовувати EAN-13 чи UPC-A?

Штрих-коди формата UPC-A традиційно використовуються в США, тоді як штрих-коди формата EAN-13 використовуються у решті всього іншого світу. В даний час більшість магазинів по всьому світу приймають штрих-коди у будь-якому форматі. Однак, деякі роздрібні продавці можуть все ще використовувати старі системи, що приймають тільки той чи інший формат. Тому, якщо Ви продаєте свою продукцію в США, штрих-коди формату UPC-A – Ваш найкращий вибір. Якщо Ваш товар є міжнародним чи продається в іншій країні, а не в США, то штрих-код EAN-13 – є кращим для Вас.

Якщо Ви зіткнулись з магазином, у якому важко прочитати Ваш штрих-код EAN-13 і UPC-A, вони можуть або проігнорувати початковий «0», або додати його в залежності від того, скільки цифр потребує їх система. Якщо це буде зроблено, штрих-код будет зчитано точно так-же, як і у іншому форматі (оскільки стовпчики-штрихи одинакові), отже він буде унікальним.

Номери EAN-13 можна придбати тут , a штрих-коди UPC-A – тут. Якщо Вам потрібен штрих-код формату UPC-A, уточнюйте це в розділі додаткової інформації, коли Ви перевіряєте.

Як це працює?

Кожна цифра кодується в штрих-коді у вигляді комбінації з 7 блоків білих або чорних кольорів. Повний набір цифр 0-9 називається паритетністю (парністю). Роздрібні штрих-коди мають мінімум 2 паритетності (парності), одну для лівого боку і одну для правого. Це робиться для того, щоб їх можна було сканувати і “догори дном” і при цьому отримувати правильний номер.

Оригинальна 12-значна система UPC-А була створена в 1970-х роках Джорджем Лорером, і код UPC-А працює з 2 різними паритетностями (парностями) – непарною паритетністю зліва і парною паритетністю з правого боку (кожна з 6 цифр).

13-розрядна система EAN-13 була представлена пізніше як розширений набір штрих-кодів UPC-А.  Система була спеціально разроблена для використання разом з штрих-кодами UPC-A. Використовувалась як ліва непарна паритетність, так і права парна паритетність штрих-кодів UPC-А, але також було додано додаткову паритетність (парну ліву паритетність), яка повинна була використовуватися для вибору цифр лівого боку.

Ліва і права частини штрих-кодів EAN-13 як і раніше разділені на 6 цифр кожна. Таким чином, функція першого числа полягає у тому, щоб визначити, яка комбінація перших 6 цифр буде використовувати щойно створену парну ліву паритетність. Отже, хоча перша цифра нe кодуєтся в будь-якому штрих-коді EAN-13, вона визначає спосіб кодування інших цифр.

Щодо початкового «0» у  наших штрих-кодах, то початковий «0» визначає, що всі початкові 6 цифр будуть вікористовувати непарну ліву паритетність (так само, як в кодуванні штрих-кода UPC-А). Це означає, що стовпчики (штрихи) штрих-кода EAN-13 закодовані так, щоб вони виглядали так само, як стовпчики (штрихи) штрих-кода UPC-А без початкового «0».

Як вони скануються?

Сканери не читають цифри під штрих-кодом, тільки власне стовпчики (штрихи). Тому штрих-код EAN-13 з початковим «0» інколи може бути переплутаний сканерами з UPC-А штрих-кодом без «0» і навпаки.  Це пов’язано в основному з тим, що сканер чи система програмного забезпечення очікує побачити. Коли штрих-код, який ще не був введений в систему продавця, сканується, програмне забеспечення не має посилання для визначення формата штрих-кода і вважає, що це штрих-код UPC-А. Коли номер штрих-кода додається в систему у 13-значному форматі EAN-13 і зв’язується з товаром перед скануванням штрих-коду, все працює добре. Зазвичай так вчиняють магазини: спочатку вводять в свою систему штрих-код товару і відповідну інформацію, зазначену у формі для покупця.

У небагатьох магазинів були такі проблеми у минулому, тому, коли вони виникають зараз, то зазвичай вирішуються легко.

Дивіться тут  CD штрих-коди, DVD штрих-коди, ISBN книжні штрих-коди і ISSN журнальні штрих-коди.

Будь ласка, контактуйте, якщо маєте запитання.